lifestyle

Cross-Stitch, czyli jak przez przypadek odkryłam fajną grę :)

7:47 PM,0 Comments

Przyznam się, że czasami lubię pogrzebać na facebooku, gdy już nie mam co robić. Zupełnie przez przypadek natrafiłam na grę Cross-Stitch, bowiem wyświetliła mi się w reklamach. Kliknęłam z ciekawości i ukazał mi się ekranik z menu.
Tutaj wybieramy interesujący nas obrazek i klikamy w play. Ci bardziej dociekliwi zauważą, że u mnie są 2 obrazki z zielonym haczykiem - są już przez mnie rozwiązane :)

Gra polega na tym, że wirtualnie szyjemy haftem krzyżykowym. Ciekawa opcja, prawda? Mnie na tyle wciągnęła, że już od 3 dni w to "gram".

Po kliknięciu w wybrany obrazek pokazuje nam się powyższy ekran. Z boku znajduje się kolorowa paleta, pod nią znajduje się rozpruwajka oraz przyciski wstecz i dalej. Na samym dole w prawym rogu mamy przyciski do powiększania naszego obrazka - ja głównie działam na 2x powiększeniu - jest dla mnie wygodniejsze.
A tak wygląda 2x powiększony obrazek, z częściowo zrobionym haftem. Haft się wprowadza poprzez wybranie koloru z palety, a następnie klikanie lewym przyciskiem myszy w szare elementy obrazka - tzw. podświetlenie - ułatwia to niezmiernie pracę nad obrazkiem. Gdy powiększamy obrazek pojawia się podgląd obok palety oraz procentowy postęp w wykonaniu obrazka. Powiększone elementy planszy możemy przesunąć prawym przyciskiem myszy. Co ważne! jeśli się pomylimy wyskoczy nam na czerwono komunikat, że mamy gdzieś błąd i klikamy na rozpruwajkę, aby następnie kliknąć w błędny krzyżyk i go usunąć :) Gra jest na czas, ale tym bym się nie sugerowała :)

Jeśli nam zabraknie obrazka, sami możemy takowy stworzyć. Wybieramy poniższą ikonkę i następnie wybieramy zdjęcie z facebooka bądź z komputera. Ja wybrałam z komputera,
Pojawia się nam kolejne okno do znalezienia odpowiedniego zdjęcia.
Wybieramy wielkość naszego szyciowego potwora, następnie ilość kolorów, potem mamy saturację, co odpowiada za naszą kolorystykę, im większa liczba tym więcej kolorów, następnie jest ostrość i ostatni parametr to mieszanie kolorów - sami ustalcie sobie, co wam najbardziej odpowiada i do boju! :)

Dodatkowo można dokupić pakiety w sklepie -> klikamy na obrazek z dolarami :)
Jak widzicie mnie nie stać obecnie na żaden pakiet - pakiety obrazków kosztują od 1500 wzwyż - ale ja już jeden pakiecik ze zwierzakami sobie kupiłam stąd te braki. Po kliknięciu na podgląd można zobaczyć obrazki jakie się kupuje :)

Co ważne. Na początku stać nas na pakiet jeśli się nie mylę do 2000. Jednakże, nie martwcie się, da się je zarobić - nie trzeba wydawać na zielone prawdziwych pieniędzy :) Codziennie dostajemy 25 zielonych za wejście - więc warto codziennie wchodzić choćby po tą kasę jeśli nie chce nam się akurat danego dnia grać.

Dodatkowo! Za każde ułożenie dostajemy również kasę na kolejne pakiety, więc warto grać. Nie jest to oszałamiająca kwota - coś około 50 zielonych.

Ostatnia ważna kwestia! Warto wchodzić na oficjalny facebookowy profil gry, ponieważ często jest do zdobycia jakaś dodatkowa plansza - obecnie wieloryb.
Dodajemy odpowiedni kod, poprzez wejście w file -> Enter Coupon Code -> wklepujemy kod i akceptujemy :) Nowy pattern jest w naszej biblioteczce, które znajduje się w ikonce - folderze :)

No to chyba tyle. Powodzenia w grze! :)

Blombly

You Might Also Like

0 komentarze: